Аудіокнига Ображена трава - автор Світлана Антонишин

Ображена трава
  • Рейтинг: 0 (0 голосів) -

Плеєр для прослуховування аудіокниги Ображена трава:

Опис аудіокниги Ображена трава:

У Галичині митці мають особливий стиль – європейські колорити змішані з місцевими. Інакшість Світлани Антонишин, яка мешкає у Бродах на Львівщині, виглядає дещо зумовленою.

Автор пише сімейну хроніку, що описує повсякденне життя звичайних людей, які опинились у випробуваннях жорстоких часів, що живляться підлими інстинктами та вчинками. Це відтворення найдрібніших деталей тонких спостережень, родинних стосунків, побуту та передчуттів. У центрі уваги автора – вічні теми кохання та зради, конфлікту добра і зла, які набувають ознак смерті в контексті подій апокаліптичного сюжету. Трагедія простежується в долі зображеної сімейної історії, але замість глибоких роздумів і байдужості автор увійшов у сферу катарсичного співчуття… читати далі

Жанр цього есею частково визначається авторським підзаголовком — романтичне застілля з невтішним чоловіком — але хто його знає? - Фінал. Одразу потрапляєш у майже казковий сюжет, де на рівних стоять оксамитові метелики, зачудовані козенята та холодні джерела. Червоні білки їдять горіхи, які їм дає людина, а зозулі, мабуть, кують зовсім поруч! Це може бути початком театралізованої вистави: «...згасло світло. Темрява. Затяжний «гуркіт» незакріпленого потяга... тротуари були вповні дірами. Ліхтарний стовп із потрощеними ліхтарями. Митті. , спалахнуло примарне жовте світло — знову темрява...важка, нависла, грізна». Страшно, страхітливо, безжально починається хресна дорога ліричної героїні Лілі Світелло! Яке яскраве застереження для сучасної молоді!

Вражає стислість фрази і влучність деталей: «Палав серпень. Шумлять мертвим листям старі добрі груші».

Майстерний мовний інструментарій, багатий словниковим запасом: "Кленовий лист ледь помітно впав до моїх ніг. Оранжево-червоний. Теплий. Мережа жертви в корені...гарний лист. Шкода, що він помер... ...( курсив мій – Т. Д.); поєднання різних мовних стилів, особливо сміливе вживання сучасного українського сленгу. Перелічені ознаки доповнюють життєвий і духовний досвід, оптимістичне ставлення до життя, стриманість у творчих результатах. У цьому проявляються основні риси письменницької творчості. зрілість — побудова художніми засобами певної картини світу, оригінальність, наявність власного світогляду.Твір вражає людину безпосереднім виразом і непідробним захопленням.

Фантастику завжди пишуть два автори – талант і досвід. Залежно від унікальності першого та багатства другого твір або стає літературним явищем, або ігнорується. «Глибока ностальгічна мелодія тихо пливе серед сутінків... За вікном граціозно ширяють веселі лапки сніжинки.